חנויות תקליטורים ודיסקים  – 3 חנויות מומלצות

באיזה אופן אתה שומע מוזיקה?

יוטיוב? iTunes? ספוטיפיי? 

הקומפקט דיסק, או כפי שמוכר יותר בראשי תיבות CD, שעם השנים הפך לאחד מכלי הנגינה המשמעותיים בהיסטוריה, נצפה לראשונה על ידי מאזיני ואוהבי מוזיקה ברחבי העולם לפני כארבעים שנה.

מעט היסטוריה

בשנת 1979 פותח התקליטור. היא התפתחה לשיטה המתקדמת ביותר לאחסון והשמעת מוזיקה בזמן לפני שהייתה מוזיקה מקוונת.

הצפי היה ש-200 מיליארד תקליטורים הופצו ברחבי העולם ביום השנה ה-25 ליציאתו הראשונית ב-1982.

קומפקט דיסק CD:  זה מה בכלל?

לחובבי טכנולוגיה באירופה וביפן הוצג אב הטיפוס הראשון לתקליטור בשנת 1979. 

שנה לאחר מכן, פיליפס וסוני חברו יחד כדי להתחיל ליצור תקליטורים לשוק הכללי.

 

 

תקליט ויניל = RECORD

פעם מוסיקה נשמרה והושמעה על תקליטי ויניל וקלטות – לפני עידן התקליטורים והדיסקים.

בניגוד לתקליטורים, דיסקי ויניל היו הרבה יותר גדולים ושבירים.

לפי נתונים בינלאומיים, יותר מ-200 מיליארד תקליטורים נרכשו ונמכרו ברחבי העולם במהלך השנים.

מכירות התקליטורים ירדו משמעותית בשנים האחרונות, ומאז 2008 ירדו מכירות התקליטורים בכ-10 מיליון מדי שנה.

 

התקליטור ויניל הכי יקר בהיסטוריה:

האלבום Once Upon a Time in Shaolin מ-2015 של Wu-Tang Clan, שזהו גם העותק המקורי האחד והיחיד שהופק אי פעם, הוא ללא ספק התקליט היקר ביותר שנמכר אי פעם.

התקליטור אפילו מגיע עם חוזה הקובע כי הקונה אינו רשאי למכור או להרוויח מהתקליטור במשך 100 שנים, אם כי הבעלים רשאי להוציא את האלבום בחינם אם ירצה בכך. התקליטור נמכר סביבות 2 מיליון דולר!


חנות דיסקים ותקליטורים

הנוסטלגיה עדיין חיה! אוספים גדולים של תקליטורים ואלבומי ויניל בז'אנרים וסגנונות רבים עדיין מבוקשים במבחר חנויות תקליטורים ברחבי הארץ והעולם. 


ברחבי הארץ מעניקות חנויות מוזיקה, חנויות דיסקים וחנויות תקליטורים מגוון שירותים, החל ממכירת כלי נגינה ממותגים מוכרים ועד למכירת ציוד סאונד למוזיקאים מנוסים יותר וכן שיעורי ליווי ומוזיקה למבקרים. 


מי שמחפש חנויות מוזיקה בירושלים או חנות תקליטורים לדוגמא, יכול למצוא חנויות גדולות עם מגוון רחב של כלי נגינה, דיסקים ותקליטורים מסוגים שונים, וכן חנויות בוטיק קטנות יותר.

אנשים שמגיעים לחנות דיסקים או חנות תקליטורים מצפים למצוא יועצים שיכולים להעניק ללקוחות תשומת לב אישית ובעלי ידע מוזיקלי עצום. וכמו כולם, הם מחפשים חנות דיסקים וחנות תקליטורים, עם התמחור הטוב ביותר בשוק.

מגוון גדול של תקליטורים של חברות התקליטים והאמנים המובילים זמינים בחנות דיסקים ובחנות תקליטורים, כמו גם אוספים יוצאי דופן של מוזיקה בדיסקים ובתקליטורים מכל העולם וכמובן גם ביצועים מקומיים.

 הנוסטלגיה חיה עד היום עם לקוחות שמחפשים חנות דיסקים וחנות תקליטורים בהן יוכלו למצוא גם מגוון רחב של דיסקי DVD ובלו-ריי עם מבחר עצום של סרטים, תוכניות טלוויזיה ואירועים חיים. 

בחנות דיסקים או בחנות תקליטורים אפשר למצוא על פי רוב מלאי של מוזיקה אלקטרונית, Oldies, מוזיקה מזרחית, היפ הופ, מוזיקה ישראלית, פופ, רוק, אלטרנטיבי, R&B, מוזיקה קלאסית, ג'אז, מוזיקת עולם ועוד הרבה יותר.

 

מחפשים חנות דיסקים או חנות תקליטורים?
הנה מספר חנויות דיסקים ותקליטים ותיקות ונבחרות:

  • דיסק סנטר, חנות דיסקים וחנות תקליטורים אשר מציעה לכם מגוון רחב של דיסקים ותקליטורים במחירים אטרקטיביים. "דיסק סנטר" היא אחת מחנויות המוזיקה הפרטיות היחידות בארץ. החנות שנוסדה בשנת 1986, וממוקמת בדיזנגוף סנטר בת"א.

  • האוזן השלישית, חנות דיסקים וחנות תקליטורים עם עשרות אלפי תקליטים ואלפי אמנים אפשר למצוא באוזן השלישית. החנות נפתחה בשנת 1987 וממוקמת ברחוב קינג ג’ורג’ 48 ת”א.

  • The Vinyl Room – חנות תקליטים בחיפה. חנות תקליטים ויניל עם מגוון רחב של סגנונות וסוגים של מוסיקה. בחנות תמצאו אוסף ענק ומדהים של תקליטים חדשים בהדפסה חדשה וגם בהדפסות מקוריות ונדירות. החנות פתוחה משנת 1979 ונמצאת ברחוב חשבון 5 עיר תחתית חיפה, מרכז התקליט קרן היסוד 64 קרית ביאליק.